Eslem İnci

Doğal Gerçek İnci Nereden Alınır?

Doğal Gerçek İnci Nereden Alınır?

Doğal Gerçek İnci Nereden Alınır sorusuna oldukça dikkat etmeliyiz çünkü doğal inci ile sahte inci arasındaki farkı herkes anlayamıyor. İnci su dünyasından çıkıp bizlere ulaştığından beri en değerli mücevherlerimizdendir. İnciler kadınların aksesuar olarak kendi üzerlerinde taşımaktan çok gurur duyacakları bir takıdır. İnci kolye sadelikte yana olan kadınların bile tercih ettiği bir aksesuardır. Parlak ve göz alıcı olmanın yanı sıra çok şık ve sade duran kolyeler de bulunmaktadır. Online olarak alacaksanız bir profesyonelden yardım alabilirsiniz.

Gerçek İnci Nerede Bulunur?

İnci, deniz ve okyanus da yaşayan yumuşakçaların (istiridye ve midye) içlerinde oluşmaktadır. Bu deniz canlıları ılıman ve sıcak iklimi severler. Yumuşakçaların içlerindeki inciler doğal bir süreçten geçerek kendiliğinden oluşur. Havuzda da yetiştirildiği çok sık görülmektedir.

Gerçek İnci Nasıl Anlaşılır?

Gerçek inci olup olmadığının halk arasında en basit yöntemi inciyi dişinize değdirmek olmalıdır. İncinin yüzeyi pütürlü ise doğaldır. Bir başka yöntem ise incinizi ısı testine tabi tutmanız gerekecektir. Bir cımbız yardımı ile incinizi ateşe tutun ve bir süre bekleyin. Eğer inciniz erimiyorsa ve renk değiştirmiyorsa gerçektir.  İnci dünyasında gerçeğe çok benzeyen incilerle çok karşılaşmaktayız.

Gerçek İnci Fiyatları

Gerçek inci fiyatları 9.000 TL ‘den başlayıp 30.000 TL ye kadar çıkmaktadır. Bu incilerin orijinaliyle sunisini ayırt etmek çok zor. Havuzda yetişen incilerin fiyatları çok daha düşüktür. 500 TL ‘den başlayan fiyatlarla görebilirsiniz.

En pahalı inci rolünü üstlenen inci yeşil karanlıkta parlayan fosforlu bir yapıya sahiptir. Moğolistan’da keşfedilen nadir ve değerli inci 139 milyon dolar maliyetindedir.

İnci aksesuarlar ve Doğal Gerçek İnci Nereden Alınır bilmek için esleminci.com sitesi üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz. Ürünlerimiz ve ekibimiz sizlere son derece kaliteli hizmet sunacaktır. Ürünlerimiz sizlere güvenli bir şekilde paketlenmiş, kutusunda ve çantasında gönderilecektir. 1. Sınıf işçilik ile üretilmiş ve 925 ayar gümüştür. Her kadının takmak istediği bu özel mücevhere sahip olmak isteyenler için bizler sizlere hizmet vermeyi bekliyor olacağız.