Eslem İnci

Gerçek İnci Kolye Nasıl Anlaşılır?

Gerçek İnci Kolye Nasıl Anlaşılır?

Gerçek İnci Kolye Nasıl Anlaşılır sorusunun yanıtları oldukça merak edilmektedir. Tarihin çok eski zamanlarından beri kullanılan inci kolyeler, teknolojinin gelişmesiyle birlikte artık seri bir şekilde üretilmeye başlanmıştır. Bundan dolayı da bir inci kolyenin gerçek olup olmadığının nasıl anlaşılacağı da merak konusudur.

Gerçek inci, denizden çıkarılan istiridyelerden elde edilmektedir. Fakat günümüzde artık teknoloji sayesinde seri üretime de geçmiş durumdadır. Bundan dolayı piyasada gerçek inci yerine çok fazla sahte inci yer almaktadır. İşte gerçek inci kolye nasıl anlaşılır sorusunun yanıtlarını sizler için inceledik.

Gerçek İnci Kolyenin Hakiki Olduğunu Anlama Yöntemleri

İnciler, tarihin en eski zamanlarından beri kadınların vazgeçilmez favori takılarından biridir. Bu sebeple teknolojinin de gelişmesiyle birlikte seri üretime geçmiştir. Fakat bir inci kolyenin hakiki olup olmadığını anlamak için pek çok yöntem vardır. Bunlardan ilki; bir incinin nadiren kusursuz olacağını bilmeniz gerekir. Bu sebeple gerçek inci kolyelerde küçük kusurlar ve düzensizlikler olur. Sahte inci kolyeler ise tamamen pürüzsüz ve mükemmel görünür.

Bir inci kolyenin hakiki olup olmadığını anlamak için o kolyenin keskin ve sağlıklı bir parlaklık olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Gerçek bir incinin parlaklığı onu güzel yapan en önemli etkenlerden biridir.

İncinin hakiki olup olmadığını anlamak için bir bıçak ile incinin üzerini kazıyabilirsiniz. 5 dakika kazıdıktan sonra kazıdığınız yeri silin. Eğer inci kolyeniz gerçekse kazınan yerde herhangi bir zarar olmayacak ve tekrar eski haline geri dönecektir. Gerçek incide birden fazla katman olduğu için inci kendisini yenilemektedir.

Gerçek inci kolye nasıl anlaşılır sorusunun bir diğer yanıtı da ateş yöntemidir. Bir inci tanesini maşa yardımıyla ateşe tutun. Eğer inci tanesi ateşte herhangi bir zarar görmüyorsa hakiki incidir. Yapay inci modeller hemen ateşte eriyecektir.

Gerçek İnci Kolye Modelleri

Birbirinden şık ve eşsiz gerçek inci kolye modellerine Eslem İnci ile ulaşabilirsiniz. Şıklığınızı tamamlayacak inci kolye modelleri için internet sitesi üzerinden birden fazla modeli inceleyebilirsiniz. Eslem İnci, sizlere doğal inci modellerini güvenle sunmaktadır.